Продавець Інтернет-магазин «Хім-компонент» розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1888 відгуків
Промышленная химия по низким ценам!Перейти

Бура (Тетрабонокислый натрій 5-водний)

Тетраборат натрію («бура», «боракс») – неорганічна сіль натрію і борної кислоти. Кристалічна речовина білого або сіруватого кольору, з жирним блиском. Без запаху, із солодко-лужним смаком.

Брутто-формула: Na2B4O7*10Н2О.

Застосування.

- застосовується в медицині як антисептик і при лікуванні грибка;

- в якості флюсу при паянні і плавці металів;

- в харчової промисловості, харчова добавка Е-285 (дозволена тільки в країнах третього світу);

- у виробництві скла;

- в паперовій промисловості;

- в химии (для приготовления буферных растворов, как реагент в аналитической химии);

- для производства строительных материалов;

- как инсектицид для травки тараканов;

- сырье для получения бора;

- компонент моющих средств и косметики.

Физические и химические свойства.

Бура хорошо растворяется в воде, глицерине, не растворяется в спиртах. При плавлении превращается в прозрачный стеклообразный материал.

Молярная масса

201,22 г/моль

Плотность

2,37±1 г/см3

Температура плавления

741±1 оС

Температура разложения

1575±1 оС

Утворює кристалогідрати з різним вмістом води (пентагідрат, декагидрат). Тетраборат натрію у воді гідролізується, водний розчин має лужну реакцію. Взаємодіє з сильними кислотами, утворюючи відповідну сіль і борну кислоту. Бура може утворювати кольорові бораты при сплавці з оксидами металів.

Отримання.

Своєю появою на світ бура зобов'язана французькому вченому Энувилю. Він отримав буру допомогою взаємодії соди і борної кислоти. Цей метод використовується до цих пір.

Бору получают перекристаллизацией природной буры или кернита (тетрагидрат). Взаимодействием природных боратов с карбонатом и гидрокарбонатом натрия при нагревании.

Безопасность.

Тетраборат натрия относят к малоопасным для человека веществам. Не горюч и невзрывоопасен. Не вызывает раздражения глаз и кожи, не является аллергеном и не влияет на развития плода у беременных. но при постоянном контакте с кожей может развиться дерматит, поэтому люди которые работают с препаратом должны использовать средства защиты для кожи, глаз, дыхательных путей.

Хранение и упаковка.

Буру упаковують у чотиришарові паперові мішки, плівкові мішки-вкладиші, які потім вкладаються у льно-джуту-кенафних, чотиришарові паперові мішки або мішки дубльовані гумово-бітумної сумішшю.

Допускається упаковувати буру у спеціальні м'які контейнери. Препарат зберігають в упаковці виробника в критих складських приміщеннях.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner