Продавець Інтернет-магазин «Хім-компонент» розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2196 відгуків
Промышленная химия по низким ценам!Перейти

Дякуємо за замовлення.Зараз у компанії не робочий час але Ваше замовлення буде оброблено у найближчий робочій день, Пн-Пт з 9:30-17:30 очікуйте повідомлення або дзвінок менеджера.

Кислота борна

Борна кислота

Борна кислота (ортоборна кислота, Acidum boricum) — слабка, одноосонова кислота Льюїса.

Брутто-формула: Н3ВО3.

Застосування борної кислоти.

-          У сільському господарстві використовують для заглушення родючості ґрунту,Ю, а також як борний компонент у добривах;

-          У харчовій промисловості зареєстрована як харчова добавка Е284, використовується як консервант;

-          У промисловості для виробництва емалей. Скло, флюсів, цементу, мийних засобів;

-          у фотографії використовується в складі проявників;

-          в медицині як дезінфікувальні та антисептичні препарати для лікування кон'юнктивіту, отиту, екземи, педикульозу, дерматиту, попрілостей. Випускається у формі мазі, спиртового розчину, порошків;

-          У косметології, як складник лосьйонів;

-          В споживчих реакторах як поглиначі нейтронів, розчиненого в теплоносіях;

-          В хімії для приготування буферних розчинів та ін.

Фізичні та хімічні властивості.

Борна кислота — безбарвна, блискуча, злегка жирна на дотик лусочки або дрібнокристалічний порошок, не має запаху. Добре розчинимо у спирті, мало у воді.

Молярна маса

61,83 г/моль

Щільність (за 15оС)

1.435 кг/см3

Температура плавлення

170,9 оЗ

Температура кипіння

300 оЗ

Виявляє кислотні властивості. Реагуючи з лугами, утворює тетраборати, метаборати та солі інших поліборних кислот. При  нагрівання борна кислота розчиняє оксиди металів, утворюючи солі. Зі спиртами в присутності концентрованої сірчаної кислоти утворює ефіри.

Отримання.

Вперше була отримана В. Гомбергом 1702 року з бури. У природі борна кислота трапляється як мінерал сасоліна, а також у термальних водах і природних розсолах. У промисловості борну кислоту отримують дією сірчаної кислоти на речовини, що містять бруд. Також кислоту можна отримати гідролізом діборана або тригалогенидів бору.

Небезпека.

Борну кислоту відносять до другого класу небезпеки. Динамічна доза для дорослої людини у разі перорального приймання всередину 15-20 г, для дітей — 4-5 г.

Не є вогне- та вибухобезпечний.

Паковання та зберігання.

Борну кислоту пакують у чотири- і п'ятишарові поліетиленові або паперові мішки, а також у м'які спеціалізовані контейнери розового використання.

Зберігають у закритих складах із гарною вентиляцією. Кислота, упакована в м'яку спеціальовану тару, дає змогу зберігати на відкритому повітрі

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner